Nízkoenergetické domy

Kategorie: Služby Stavební činnost <br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/data/web/virtuals/88140/virtual/www/wp-content/themes/geca/single.php</b> on line <b>28</b><br />
1

Koncept nízkoenergetického domu vznikl jako odpověď na rostoucí ceny energií. Přestože se předpisy na energetickou spotřebu domu a izolační vlastnosti konstrukcí stále zpřísňují, má nízkoenergetický dům ve srovnání s běžnou výstavbou podle současných norem zhruba jen poloviční až třetinovou spotřebu tepla na vytápění.

Základním kritériem pro nízkoenergetický dům je roční spotřeba na vytápění nanejvýš 50 kWh/m2.rok.

54aceca6fa824dfe19799ae410c25573_XL

Předpokladem nízkoenergetických domů je nižší spotřeba tepla. Aby bylo dosaženo úspor, a přesto v domě zůstala tepelná pohoda, je třeba teplo v domě chránit. To nám úmožňuje silná vrstva tepelné izolace bez tepelných mostů, která snižuje tepelné ztráty celého objetku. Důležitým faktorem tepelné izolace a konstrukce stěn je průvzdušnost celé konstrukce. To znamená, že Váš dům dýchá a uvolňuje vzniklé vodní páry. Mnoho stavebních společností tento faktor opomíjí a následně řeší vzniklé problémy, které způsobují kondenzáty vody v domě.

Charakteristické znaky nízkoenergetického domu: